Kontakt

Kontakta oss

Vill du veta mer om vår förening och dess verksamhet?
Har du kanske några tips och idéer om vad som kan göras, vad som borde göras? 
Välkommen med dina synpunkter och frågor!

Vårt Biosfärkontor

info@ostravatterbranterna.se

POSTADRESS:
Biosfärområde Östra Vätterbranterna
Rådhuset, 551 89 Jönköping

Rådhusparken 1

Föreningsinformation

ORGANISATIONSNUMMER:
802466-8983

INBETALNING:
BG: 881 – 0756, Swish: 123 231 59 43

MEDLEMSAVGIFT KR/ÅR:
Ordinarie: 100 kr
Student: 50 kr
Företag: 500 kr

Betala till BG eller via Swish. Uppge namn och kontaktuppgifter.

Nina Elmsjö

Varumärke Biosfärområde Östra Vätterbranterna
nina.elmsjo@lansstyrelsen.se

Fokusgruppsansvariga

Allt kan inte göras, på en gång. Vi har valt att fokusera på sex olika områden. 
Här är de som leder arbetet inom respektive område.

Ellen Nystedt

Levande landskap
ellen.nystedt@lansstyrelsen.se

Ryno Andersson

Energi och klimat
ryno.andersson@outlook.com

Magnus Apelqvist

Biosfärakademin
magnus@apelqvist.net

Sandra Levinsson

Gastronomisk Region
sandra.levinsson@hotmail.com

Lena Claesson

Turism och friluftsliv
lena.claesson@jonkoping.se

Nina Elmsjö

Varumärke Biosfärområde Östra Vätterbranterna
nina.elmsjo@lansstyrelsen.se

Styrelsen

Här är de personer som sitter med i styrelsen för Biosfärområde Östra Vätterbranterna.

Mirjam Lööf


mirjam.loof.druk@wwf.se

Claes Hellsten


claeshellsten1@gmail.com

Johan Löwenadler Davidsson


johan.lowenadler.davidsson@lansstyrelsen.se

Bengt Wiktorsson


bengt.wiktorsson@bahnhof.se

Harriet Rossquist


harrietroos@hotmail.com

Bengt-Åke Näslund


bert-ake.naslund@telia.com

David Ekbäck


david.ekback@outlook.com

Fredrik Kåresved


karesved@gmail.com

Thomas Gunnarsson


skinnarp3@telia.com

Ådel Franzen


aadel.franzen@jkpglm.se

Magnus Apelqvist


magnus@apelqvist.net

Stefan Drewitz


drewitz@telia.com

Åsa Nilsson Dahlström


asa.dahlstrom@ju.se

Hannes Norr


hannes.norr@gmail.com

Staffan Linner


linner.staffan@gmail.com